Kā tas strādā

Vispārīgi

Kas ir AgroPlatforma?

AgroPlatforma ir pirmais digitālais risinājums lauksaimniecības nozares uzņēmumiem, kas nodrošina godīgu, inovatīvu un efektīvu pieeju graudu tirdzniecībai.

Kādi ir mani ieguvumi lietojot AgroPlatformu kā Lauksaimniekam?

AgroPlatforma dod iespēju izteikt piedāvājumu iegādāties Jūsu saražoto produkciju vienlaicīgi visiem Graudu pircējiem, kas reģistrējušies AgroPlatformā. Turklāt, piedāvājuma izteikšana aizņems vien dažas minūtes laika un dod iespēju norādīt Jūsu vēlamos darījuma nosacījumus. AgroPlatformas mērķis ir dot iespēju Lauksaimniekam pārdot saražoto produkciju par vislabāko iespējamo cenu, kā arī izdarīt to ātri, droši un efektīvi, turpmāk koncentrējoties uz pašu galveno – ražošanu.

Kādi ir mani ieguvumi lietojot AgroPlatformu kā Graudu pircējam?

AgroPlaforma dod iespēju redzēt visus graudu pārdošanas piedāvājumus un to specifikācijas vienuviet. Turklāt, izvēlēties un apstiprināt sev vēlamo piedāvājumu var vien ar dažu klikšķu palīdzību. AgroPlaformas mērķis ir dot iespēju Graudu pircējam kļūt vēl efektīvākam un ietaupīt resursus veicot graudu pirkšanas darījumus e-vidē no jebkuras vietas pasaulē, kur vien pieejams internets.

Reģistrācija

Kas man jādara, lai es varētu nopirkt vai pārdot graudus AgroPlatformā?

Lai veiktu darījumus AgroPlatformā, ir jāreģistrē savs Lietotāja konts AgroPlatformas mājas lapā, ievadot un apstiprinot prasīto informāciju. Kad Lietotāja konts ir izveidots, Jums ir iespēja iepazīties ar AgroPlatformas darba vidi un noteikumiem, tomēr lai publicētu pārdošanas sludinājumu vai atsauktos uz jau publicētiem sludinājumiem, jānoslēdz Pakalpojuma līgums ar AgroPlatformu ievadot papildus informāciju un sagaidot AgroPlatformas Lietotāja apstiprinājumu.

Kas var reģistrēties un veikt darījumus AgroPlatformā?

AgroPlatformā kā Pārdevējs var reģistrēties un veikt darījumus tikai tāds uzņēmums, saimniecība vai persona, kam ir piešķirts Lauku Atbalsta Dienesta (LAD) numurs un kura īpašumā vai valdījumā ir platības, par kurām tā saņem platību maksājumus. AgroPlatformā kā Pircējs var reģistrēties un veikt darījumus tikai tāds uzņēmums, kura pamatdarbības veids ir lauksaimniecības produkcijas pirkšana, pārstrāde un/vai realizācija un kam ir nepieciešamā resursu kapacitāte, lai nodarbotos ar graudu pirkšanas līgumu slēgšanu un to izpildi. Pirms Pakalpojuma līguma noslēgšanas, gan Pircējam, gan Pārdevējam AgroPlatforma lūdz iesūtīt informāciju, lai pārliecinātos par atbilstību minētajām prasībām.

Drošība

Cik droši ir veikt darījumus AgroPlatformā?

AgroPlatformas darījumu drošības līmenis ir pielīdzināms banku līmeņa drošībai. Darījumi AgroPlatformā var notikt tikai pēc Līguma noslēgšanas ar AgroPlatformu, kas iekļauj arī Lietotāja divu līmeņu identifikāciju un tā reputācijas pārbaudi.

Kā tiek uzglabāti mani privātie dati un kādiem mērķiem tie tiek izmantoti?

AgroPlatforma ir uzbūvēta tā, lai nodrošinātu Jūsu datu un darījuma detaļu privātumu un konfidencialitāti atbilstoši augtākajiem drošības standartiem un atbilstoši spēkā esošajai personas datu aizsardzības likumdošanai. Jūsu dati un darījumu detaļas tiek uzglabātas AgroPlatformas datu bāzē Eiropā tikai uz tādiem datu serveriem, kuriem ir atbilstoši drošības sertifikāti. Jūsu norādītā kontaktinformācija tiek izmantota, lai sazinātos ar Jums darījumu brīžos pēc nepieciešamības, piemēram, nosūtot darījuma apstiprinājuma kodu.

Kā veidā AgroPlatforma var identificēt, ka kontam pieslēgusies konkrēta persona nevis kāds cits?

Katram Lietotājam, kurš reģistrējas un vēlas darboties AgroPlatformā, ir jānoslēdz Pakalpojuma līgums ar AgroPlatformu, kur Lietotājs norāda un apstiprina savu identitāti ar tam pieejamajiem identitātes rīkiem – tikai Lietotājam pieejamu e-pastu un tālruni. Šie identitātes rīki arī turpmāk tiek izmantoti Lietotāja identifikācijai un darījumu slēgšanai. Paralēli AgroPlatforma pārbauda Lietotāja pārstāvības tiesības tā pārstāvētajā Sabiedrībā Latvijas Uzņēmumu reģistrā. Pakalpojuma līgums nosaka Lietotāja atbildību un pienākumu glabāt savu identitātes informāciju tikai sev zināmā vietā. Pakalpojuma līgums tiek parakstīts ar elektronisko parakstu vai klātienē, kur Lietotājs apliecina savu identitāti un uzņemas atbildību par noteikumu ievērošanu, lietojot AgroPlatformu.

Darījumi un cenas

Kāda ir maksa par AgroPlatforma lietošanu?

Maksa par AgroPlatformas lietošanu noteikta AgroPlatformas cenrādī šeit. Graudu pirkšanas-pārdošanas darījumus ar 2018.gada ražu AgroPlatforma piedāvā veikt par īpašo iepazīšanās maksu – 0.00 EUR par tonnu.

Ar ko man jāslēdz graudu pirkšanas-pārdošanas līgums veicot darījumus AgroPlatformā?

Līgums tāpat kā iepriekš tiek slēgts starp divām darījuma pusēm – lauksaimniecības produkcijas pārdevēju un produkcijas pircēju. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka darījumu partneris tiek atrasts un izvēlēts izmantojot AgroPlatformas priekšrocības, kā arī Līgums tiek noslēgts un parakstīts ar AgroPlatforma vidē pieejamajiem instrumentiem. AgroPlatformas mērķis un uzdevums ir palīdzēt Lietotājam atrast pareizo darījuma partneri, ar kuru kuras noslēgt savstarpēju preču piegādes Līgumu ar no tā izrietošajām tiesībām un pienākumiem.

Vai otra darījumu partnera puse ir redzama uzreiz?

Nē, rūpējoties par Lietotāju privātumu, otras puses darījumu partnera rekvizīti tiek atklāti tikai tajā brīdī, kad tā ir izrādījusi interesi par ievietoto sludinājumu un apstiprinājusi vēlmi izvietoto preci iegādāties vai pārdot.

Vai AgroPlatformā iespējams veikt nākotnes graudu darījumus?

Jā, AgroPlatforma nodrošina iespēju slēgt nākotnes graudu darījumus, bez tam ir iespējama kā manuālā, tā automātiskā graudu nākotnes cenas fiksācija. Ērtākai nākotnes darījumu veikšanai AgroPlatforma piedāvā arī MATIFF Biržas preču cenu indeksus reālajā laikā.

Ko parāda Biržas dati un kā tos saprast?

Biržas dati ir pieejami reālajā laika plūsmā un Biržas dati redzami Biržas darba laika ietvaros, bet Lietotāji cenu var fiksēt darba dienās no plkst.12:00 līdz 17:00 pēc Latvijas laika.

Ko nozīmē indeksi sludinājumos un kā tos lietot?

Biržas pēdējās cenas indekss ir Biržas kā finanšu instrumenta noteikts Mēneša indekss, lai sadalītu darījuma gadu daļās. Pēdējā cena ir mainīgs lielums, kas uzrāda Biržā pēdējā veiktā darījuma norādītās preces vērtībā.

Vai es varu atsaukt iesniegto sludinājumu?

Sludinājumu atsaukt (un ievietot no jauna ar atjaunotu specifikāciju) iespējams tikai tad, ja tam nav pieteicies neviens interesents. Tāpat, pusēm ir iespēja noraidīt potenciālā darījumu partnera piedāvājumu, ja iespējamais darījumu partneris nav atbilstošs.

Cenrādis

Reģistrācija Bezmaksas
Konta apkalpošanas gada maksa Bezmaksas
Komisija par graudu pārdošanas darījumu 2018.gadā 0.00 EUR / tonna
Komisija par graudu pārdošanas darījumu 2019.gadā 0.25…0.50 EUR / tonna
Biržas cena reālajā laikā Bezmaksas
Darījumu apdrošināšana Pēc pieprasījuma
Bannera izvietošana Pēc pieprasījuma

AgroPlatforma video instrukcija